Jesteś tutaj: Home E-marketing Budowanie marki w Internecie
Piątek, 27 styczeń 2012 09:34

Budowanie marki w Internecie

Internet stał się jednym z pierwszych miejsc, dotarcia z produktem do klienta i uzyskania od niego pozytywnej opinii , zwłaszcza w dobie rozkwitu Social Media, które stały się podstawą komunikacji online.

Sposobów na działania kierujące do Facebooka jest wiele:

  • umieszczenie przycisków Like na stronach,
  • łączenie promocji na stronach WWW i Facebooku,
  • kierowanie reklamami typu Like z innych stron społecznościowych itd.

Niektóre z nich są dość kosztowne (np. tradycyjne banery z przekierowaniem do FB), inne mniej (np. wymóg polubienia profilu przy okazji konkursu poza FB).

Wykupienie tzw. zdarzenia sponsorowanego „Lubię to” to najefektywniejsza i najcenniejsza – jeśli chodzi o pozyskiwanie przyszłościowych fanów – forma reklamy na Facebooku.

Nie przeprowadzimy żadnej dużej akcji na Facebooku, która pozwoli nam związać użytkowników z marką, jeśli nie mamy dużej bazy użytkowników. Jeśli chcemy stworzyć duży fanpage, to mamy do dyspozycji dwie metody:

  • reklamy wewnątrz Facebooka (mało skuteczne),
  • farmy fanów, społeczności zbudowane wokół tematu, który na pierwszy rzut oka nie jest działaniem komercyjnym.
    Fani takiej społeczności są przekonani, że nie mają kontaktu z żadną marką, więc chętnie korzystają z fanpage'a i się na nim wypowiadają.

 

Czytany 6540 razy Ostatnio zmieniany Czwartek, 01 sierpień 2013 06:39
Audyt strony internetowej Środa, 02 październik 2013 13:03 Poprawnie skonstruowana strona internetowa uwzględnia dobre praktyki SEO czyli optymalizację pod kątem wyszukiwarek i...
Marketing internetowy - Outsourcing Piątek, 14 czerwiec 2013 14:42 Oferujemy pełen zakres usług w zakresie budowania marki i promocji w internecie, w tym: analizę i rozpoznanie mark...