Jesteś tutaj: Home E-marketing Social, Mobile, Local i Email = Mocial, nowa forma marketingu
Sobota, 17 grudzień 2011 15:10

Social, Mobile, Local i Email = Mocial, nowa forma marketingu

Doświadczenia marketingowe pokazują, że należy działać tam, gdzie są Twoi klienci, ale w dobie takich możliwości komunikacyjnych coraz trudniej ustalić gdzie to tak naprawdę jest.

Ankieta on-line przeprowadzona przez firmę Silverpop na temat sposobów wykorzystywania różnych kanałów komunikacyjnych przez marketerów pokazała nowy trend wynikający z połączenia mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych, komunikacji lokalnej i poczty elektronicznej. Ten trend to MOCIAL.

Zamów profesjonalny szablon do wysyłki mailingu przez program pocztowy lub stronę internetową.

Wyniki badani kluczowe trendy:

  • Niewiele firm korzysta z mediów społecznościowych i urządzeń mobilnych do wysyłania newsletterów. Mimo możliwości pozyskania nowych subskrybentów tylko jedna na 10 firm oferuje newsletter na Facebook'u, jeszcze mniej korzysta z SMS'ów.
  • Listy mailingowe nadal przewyższają popularnością Facebook'a, Twitter'a i inne social media. Choć wskaźniki zależą tutaj od branży i wielkości firmy, średnio zainteresowanie biuletynem przewyższa kilka razy liczbę fanów Facebook'a czy Twitter'a, a w wielu przypadkach stosunek ten wynosi 50:1 lub więcej.
  • Marketing mobilny wciąż się rozwija. Chociaż większość respondentów planuje rozwinąć aplikacje mobilne do końca 2012 roku, tylko około 1 na 10 przewiduje ich firmy z wykorzystaniem geolokalizacji.
  • Wiele możliwości stwarza WEB 3.0 i rozwijająca się z nim personalizacja publikowanych treści.
  • Mocial - planowania i integracji różnych kanałów komunikacji z klientem dopiero zaczyna się rozwijać. Niewielu respondentów stwierdziło, że ich programy marketingowe są w pełni zintegrowane,i wielu z nich wciąż zmaga się z problemem pomiaru i oceny tych działań.

 

 

Czytany 10638 razy Ostatnio zmieniany Wtorek, 18 czerwiec 2013 14:39
Audyt strony internetowej Środa, 02 październik 2013 13:03 Poprawnie skonstruowana strona internetowa uwzględnia dobre praktyki SEO czyli optymalizację pod kątem wyszukiwarek i...
Marketing internetowy - Outsourcing Piątek, 14 czerwiec 2013 14:42 Oferujemy pełen zakres usług w zakresie budowania marki i promocji w internecie, w tym: analizę i rozpoznanie mark...